23 ינואר 2019,יום רביעי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon

בחירות בכרמיאל

בכרמיאל והסביבה

bnr_lbkhyrvt_bkrmyl_2018

משה קונינסקי מתכנן לקדם כראש העיר תכנית אב עירונית לאוכלוסיית הגיל השלישי בכרמיאל

Share

משה קונינסקי מתכנן לקדם כראש העיר תכנית אב עירונית לאוכלוסיית הגיל השלישי בכרמיאל

תוכן פרסומי
תמונה ראשית - צלם: 
אלכס הובר
המועמד לראשות עיריית כרמיאל ויו"ר סיעת רק במועצת העיר משה קונינסקי, מתכנן  לקדם לאחר היבחרו לראשות העיר, פיתוח של תכנית אב עירונית לגיל השלישי שתייצר מתאר עבודה מותאם לגיל השלישי לצד הקמת מערך עירוני חוצה מנהלים שידאג ליישמה. זאת בנוסף על תכנון ויישום של 230  יחידות לדיור מוגן שבכוונתו לפעול להקמתן. משה קונינסקי, אמר השבוע במפגש  פעילים,  "הגיל השלישי בכרמיאל מצריך התייחסות טובה יותר"
 
משה קונינסקי, אמר עוד במפגש  פעילים, "למעלה מ- 10,000 מתושבי כרמיאל הם בני 65 ומעלה, כאשר אוכלוסייה זו מכונה הגיל השלישי, והמדובר בכ-22% מתושבי העיר.  יום אחד גם אנחנו נשתייך אליה. לכן, ההתייחסות לאוכלוסייה זו חייבת להיות מצוינת, כפי שאנחנו נרצה שיתייחסו אלינו בעתיד".
"לעיתים ישנה נטייה להתעלם מאוכלוסייה המוגדרת כגיל השלישי למרות שמדובר באוכלוסייה שהיא נכס. אלה  תושבים  שהקימו את העיר, הם נכס לקהילה ואנו מחויבים לחזק אותם" , הדגיש עוד בדבריו  משה קונינסקי.
 
"אי אפשר להסתפק במצב הקיים ולכן, יש צורך בלפעול ולמצוא דרכים לשיפור איכות חייהם ובריאותם", הוסיף קונינסקי  והציג תכנית עבודה היוצרת אינטגרציה בין פעולות עירוניות, שילוב אוכלוסיית הגיל השלישי והתאמה של שירותים ציבוריים של ספקים חיצוניים. 
 
משה קונינסקי ציין עוד כי, בכוונתו  לפעול כראש העיר, להקמת  בית גמלאים ומתנדבים עירוני שישמש כבית חם לכול קבוצות הגמלאים, הוותיקים, העולים וכו'. "החיבור של כל המרכזים יחדיו יצור אפשרויות נרחבות ושיתופי פעולה ביניהם", אמר קונינסקי. בנוסף, יוקם עפ"י התכנון מערך מתנדבים בקרב הוותיקים, שיהיה ביכולתו לסייע למעוניינים בכך במציאת מקומות שבהם הם יוכלו לעשות שינוי.  
 
בהקשר ל"ספקים החיצוניים", משה קונינסקי, מעוניין לקיים  שיתוף פעולה עם חברת אגד בכדי לשפר ולהתאים את מסלולי התחבורה לקשישים ועם מוסדות אקדמאיים בעיר, כגון: מכללת בראודה והאוניברסיטה הפתוחה על מנת להשיק מסלולים מיוחדים שיותאמו לאוכלוסיית הגיל השלישי.בכל הקשור למסלולי לימוד עוד הוסיף וציין קונינסקי כי בין תכניותיו להקים את "צבא המתנדבים" של הגימלאים שישולבו כל אחד בהתאם לאפשרויותיו וכישוריו בפעילות התנדבותית אם במוסדות החינוך בעיר, אם בהדרכה ובחניכה, אם בסיוע למחלקות העירייה, אם בסיוע לשמירה ואבטחה ועוד. קונינסקי הדגיש כי בכוונתו ליזום ולקדם עבור הגימלאים הטבות שונות וביניהן: הוזלה בשירותי התרבות העירוניים, כגון: הצגות וקונצרטים בהיכל התרבות  והוזלה משמעותית בתעריפי חוגים והרצאות של המתנ"ס ומנוי בבריכה העירונית.

"לסיכום", אמר משה קונינסקי בהתייחסו לאוכלוסיית הגיל השלישי בעיר, "יש כל כך הרבה מה לעשות עבור אוכלוסיית הגיל השלישי. ההתייחסות אליהם כאל אוכלוסייה שאינה תורמת  ואינה פרודוקטיבית איננה מקובלת עלי, שכן המדובר בדור המייסדים ועלינו להוקיר להם תודה. אנו נדאג לכך שהם ייהנו מאיכות חיים והיצע רב של פעילויות  בכרמיאל." 

הוסף תגובה

randomness